Menü
Your Cart

Blog - hava kirliliği RSS Beslemesi

01 092020 0 316
Hava, insan yaşamı için hayati değere sahip, insan yaşamı için olmazsa olmaz bir ihtiyaçtır. İnsan, hava kalitesinin düşük olduğu ortamlarda yaşamını uzun süre devam ettiremez, kötü hava insanı yavaş yavaş hasta eder. Peki, şehir hayatında iç hava kalitesi dışarıdan yaklaşık 5 kat daha kötüyken ve günümüzün yaklaşık %90’ını kapalı mekanlarda geçiriyor iken, sağlığımızı korumak nasıl mümkün olabilir? İç mekanların havasını temiz ve taze tutmanın yolu nedir? Artan hava kirliliği, insan yaşamını ci..
01 092020 0 339
Günümüzde endüstrileşmiş toplumların nüfusunun %89’u şehirlerde yaşamaktadır. Dünya üzerinde kentlerde hava kalitesini olumsuz yönde etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Artan nüfus, sanayileşme, taşıtların egzos gazları, plansız şehirleşme ve yeşil alanların azalması temel sebepler olarak sayılabilir. Kirli hava bugün dünyamızın karşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden biridir ve gün geçtikçe büyüyen bir sorundur.Kentte yaşayan insanların zamanının % 90’ı, başka bir ifadeyle günün ya..
21 072020 0 707
Şehir hayatı; insanlara sunduğu pek çok avantaja karşın, önemli sağlık sorunlarının da sebebine dönüşmüş durumda. Hava kirliliğinin her geçen gün biraz daha artıyor olması, temiz hava ihtiyacımızı daha zaruri hale getiriyor. İnsan sağlığı için, iç mekanların nem seviyesinin ideal düzeyde olması gerekir. Nem seviyesinin yüksek olması da düşük olması da insana zarar verir. Yüksek nem seviyelerinden kaynaklanan bakteri ve küfler, her nefes alındığında ciğerlere kalıcı zararlar verebilir. Öte yandan..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)