Menü
Your Cart

Evlerde Hava Kalitesi RSS Beslemesi

İç ortam hava kalitesinin; bebeklerin ve yetişkin bireylerin sağlıklı bir hayat sürdürebilmesi konusundaki etkisi bilinen bir gerçektir. Bebek ve yetişkinlerin sağlığı ve yaşam kalitesi için solunan havanın %40-55 izafi nem içermesi ve çalışma ortamının 19-21 derecede olması gerekmektedir. Sadece sıcaklık ve nemin bile bebek ve yetişkinlerin performansını önemli ölçüde etkilediği düşünüldüğünde muhtemel kirleticilerin performans koşullarını daha da olumsuz duruma getirebileceği unutulmamalıdır.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) verisine göre çocuk sağlığını tehlikeye atan en önemli sorunlardan biri olan hava kirliliği, 5 yaşın altındaki her 10 çocuktan 1'inin ölümüne sebep olmaktadır.

Sercair'in 7/24 süren otomatik hava temizleme işlemi sayesinde evinizin havası sürekli temiz kalır. Sıcaklık, nem, karbondioksit, VOCs (uçucu organik bileşikler), karbonmonoksit, PM ölçümü ve partikül miktarı analizlerini aynı anda yapan Sercair, temiz havayı filtreleyerek odanıza alır. Filtrelenmiş havayı UVC lamp ile sterilize eder ve bu havanın sıcaklığını ön ısıtma ünitesi ile ideal seviyeye getirir.

Temiz hava; nefes darlığı, solunum yolu hastalıkları, astım, dikkat dağınıklığı gibi özellikle çocukları çok etkileyen rahatsızlıkların oluşmasını engellemeye yardımcı olur.

01 092020 0 582
Günümüzde endüstrileşmiş toplumların nüfusunun %89’u şehirlerde yaşamaktadır. Dünya üzerinde kentlerde hava kalitesini olumsuz yönde etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Artan nüfus, sanayileşme, taşıtların egzos gazları, plansız şehirleşme ve yeşil alanların azalması temel sebepler olarak sayılabilir. Kirli hava bugün dünyamızın karşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden biridir ve gün geçtikçe büyüyen bir sorundur.Kentte yaşayan insanların zamanının % 90’ı, başka bir ifadeyle günün ya..
21 072020 0 1058
Şehir hayatı; insanlara sunduğu pek çok avantaja karşın, önemli sağlık sorunlarının da sebebine dönüşmüş durumda. Hava kirliliğinin her geçen gün biraz daha artıyor olması, temiz hava ihtiyacımızı daha zaruri hale getiriyor. İnsan sağlığı için, iç mekanların nem seviyesinin ideal düzeyde olması gerekir. Nem seviyesinin yüksek olması da düşük olması da insana zarar verir. Yüksek nem seviyelerinden kaynaklanan bakteri ve küfler, her nefes alındığında ciğerlere kalıcı zararlar verebilir. Öte yandan..
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)