Menü
Your Cart

Okullarda Hava Kalitesi RSS Beslemesi

Okullarda solunan havanın kalitesini hiç düşündünüz mü?

Yapılan araştırmalara göre; öğrenciler yılın yaklaşık bin saatini okullarda geçiriyor. Sınıflarda ve kapalı tüm alanlarda solunan sağlıksız hava nedeniyle okul çağındaki her 13 çocuktan 1’inde ise astım hastalığı ve çeşitli solunum yolu hastalıkları tespit ediliyor. 

İç mekan hava kalitesini artırarak çocuklar için sağlıklı temiz hava sağlayan Sercair, özel olarak tasarlanan sensörler sayesinde ortamda bulunan sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonoksit ve partikül miktarı analizlerini aynı anda yaparak hiçbir müdahaleye gerek kalmadan okul, sınıf ve kütüphanelerin havasını taze bir nefese dönüştürüyor.

Sercair yeni nesil akıllı hava temizleme teknolojisi, çocuklarda verimlilik ve odaklanma konularında performans artışı sağlar.
Sınıflara yeterli taze ve temiz hava sağlanması ile bulaşıcı hastalıkların yayılması en aza indirgenir.

04 092020 0 922
Yapılan araştırmalara göre; öğrenciler yılın yaklaşık bin saatini okullarda geçiriyor. Sınıflarda ve kapalı tüm alanlarda solunan sağlıksız hava nedeniyle okul çağındaki her 13 çocuktan 1’inde ise astım hastalığı ve çeşitli solunum yolu hastalıkları tespit ediliyor. İç mekan hava kalitesini artırarak çocuklar için sağlıklı temiz hava sağlayan Sercair, özel olarak tasarlanan sensörler sayesinde ortamda bulunan sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonoksit ve partikül miktarı analizlerini aynı anda..
01 092020 0 582
Günümüzde endüstrileşmiş toplumların nüfusunun %89’u şehirlerde yaşamaktadır. Dünya üzerinde kentlerde hava kalitesini olumsuz yönde etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Artan nüfus, sanayileşme, taşıtların egzos gazları, plansız şehirleşme ve yeşil alanların azalması temel sebepler olarak sayılabilir. Kirli hava bugün dünyamızın karşı karşıya kaldığı en önemli problemlerden biridir ve gün geçtikçe büyüyen bir sorundur.Kentte yaşayan insanların zamanının % 90’ı, başka bir ifadeyle günün ya..
21 072020 0 1059
Şehir hayatı; insanlara sunduğu pek çok avantaja karşın, önemli sağlık sorunlarının da sebebine dönüşmüş durumda. Hava kirliliğinin her geçen gün biraz daha artıyor olması, temiz hava ihtiyacımızı daha zaruri hale getiriyor. İnsan sağlığı için, iç mekanların nem seviyesinin ideal düzeyde olması gerekir. Nem seviyesinin yüksek olması da düşük olması da insana zarar verir. Yüksek nem seviyelerinden kaynaklanan bakteri ve küfler, her nefes alındığında ciğerlere kalıcı zararlar verebilir. Öte yandan..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)