Menü
Your Cart

Hastanelerde Hava Kalitesi RSS Beslemesi

Yüksek riskli tıbbi girişimlerin gerçekleştirildiği hastane ve kliniklerde, temiz oda teknolojilerinin kullanılması, temiz oda standartlarına uyulması ve bu uygunluğun sürdürülmesi gerekmektedir. Toz, atık-anestezik gaz gibi ölü parçacıklardan veya bakteri, virüs gibi mikroorganizmalardan oluşan partiküllerin kontrolü ile birlikte sıcaklık, nem, basınç ve hava hareketi gibi şartların da sağlanması ve uluslararası standartlara uygun olan temiz ortamın oluşturulması şarttır. Aksi halde bu durum oluşabilecek yeni sağlık sorunlarını da beraberinde getirecektir. 

ABD'de hastane enfeksiyonlarının ölüm nedenleri arasında 6. sırada yer aldığı, Avrupa'da ise bir yoğun bakım ünitesinde hastane enfeksiyonu riskinin %45 olduğu belirtilmektedir.

Sercair'in 7/24 süren otomatik hava temizleme işlemi sayesinde hastane havası sürekli temiz kalır. Sıcaklık, nem, karbondioksit, VOCs (uçucu organik bileşikler), karbonmonoksit, PM ölçümü ve partikül miktarı analizlerini aynı anda yapan Sercair, temiz havayı filtreleyerek hastane ortamına alır. Filtrelenmiş havayı UVC lamp ile sterilize eder ve bu havanın sıcaklığını ön ısıtma ünitesi ile ideal seviyeye getirir. Bu sayede enfeksiyon ve çeşitli hastalıkların oluşması en aza indirgenir.

21 072020 0 1057
Şehir hayatı; insanlara sunduğu pek çok avantaja karşın, önemli sağlık sorunlarının da sebebine dönüşmüş durumda. Hava kirliliğinin her geçen gün biraz daha artıyor olması, temiz hava ihtiyacımızı daha zaruri hale getiriyor. İnsan sağlığı için, iç mekanların nem seviyesinin ideal düzeyde olması gerekir. Nem seviyesinin yüksek olması da düşük olması da insana zarar verir. Yüksek nem seviyelerinden kaynaklanan bakteri ve küfler, her nefes alındığında ciğerlere kalıcı zararlar verebilir. Öte yandan..
08 072020 0 461
Yeni Nesil Akıllı Hava Temizleme Teknolojisi Sercair’den, Dezenfektan Teknolojileri Pazarına 20 Yeni Ürün Yatırımı!Tüm dünya düzenini yeniden şekillendiren ve tüketici alışkanlarını değiştiren korona virüsün olumsuz sonuçlarının ardından, bireylerin daha sağlıklı, daha steril ortamlarda yaşama ihtiyaçları çerçevesinde; ABD'de yazılım alt yapısı geliştirilen yeni nesil akıllı hava temizleme teknolojisi Sercair, iç mekân hava kalitesindeki uzmanlığını dezenfektan teknolojileriyle birleştirdi ve 20..
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)