Yeni eğitim döneminin başlamasına sayılı günler kaldı. Kovid-19 pandemisi, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de hijyen ve temiz hava ihtiyacına olan gereksinimi maksimuma çıkardı. Kalabalık iç mekanlarda, pandemi riskinin yüksek olması gözleri okullarda hava temizliği ve hijyen konusuna çevirdi. Peki, okulunuz Kovid-19 pandemisiyle beraber neredeyse tamamen değişen yeni eğitim hayatına hazır mı? Veli ve veli adaylarınızın, sağlık ve güvenlik kaygılarını giderecek önlemleri aldınız mı?

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 hakkında Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü gibi çeşitli kurumlar, bilgilendirme ve uyarılar yapmaya devam ediyorlar. Pandemi riskini ortadan kaldırmak için özellikle iç mekanlarda alınması gereken pek çok önlem var. Öğrencilerin hayatını riske atmamak ve eğitimlerine kesintisiz devam edebilmek için okulların, velilerin ve öğrencilerin sıkı tedbirler alması şart. 

Sercair Kurumsal, okullara sunduğu yeni nesil akıllı hava temizleme ve düzenleme cihazları, dezenfektan ve sterilizatörlerle, öğrencilerin eğitim hayatının güvenle devamına yardımcı oluyor. 

Okulun girişine otomatik spreyli el dezenfektan standı

Sağlıklı ve steril ortamın sürdürülebilirliği için okul girişlerine otomatik spreyli el dezenfektan standı konulmaktadır. Elinizi makinanın altyına uzattığınızda makine otomatik olarak sprey sıkar ve dezenfeksiyon sağlanır. Herhangi bir butona basılması gerekmediği için çok daha güvenli bir dezenfektan aracıdır. Standa okulunuzun logosu basılarak özelleştirilebilmektedir.

Tüm sınıflara akıllı hava temizleme cihazları

Kovid-19 ve benzeri tüm bulaşıcı hastalık risklerini ortadan kaldıran Sercair yeni nesil akıllı hava temizleme cihazları, öğrencilerin eğitimlerine güvenli ve sağlıklı bir şekilde devamını sağlar.

Okullarda solunan havanın kalitesi başarıyı etkiler

Yapılan araştırmalara göre; öğrenciler yılın yaklaşık bin saatini okullarda geçiriyor. Sınıflarda ve kapalı tüm alanlarda solunan sağlıksız hava nedeniyle okul çağındaki her 13 çocuktan 1’inde ise astım hastalığı ve çeşitli solunum yolu hastalıkları tespit ediliyor. 

İç mekan hava kalitesini artırarak çocuklar için sağlıklı temiz hava sağlayan Sercair, özel olarak tasarlanan sensörler sayesinde ortamda bulunan sıcaklık, nem, karbondioksit, karbonmonoksit ve partikül miktarı analizlerini aynı anda yaparak hiçbir müdahaleye gerek kalmadan okul, sınıf ve kütüphanelerin havasını taze bir nefese dönüştürüyor.

Bulaşıcı hastalıkların yayılma olasılığını en aza indirger

Hava kalitesini 24 saat analiz ederek artıran Sercair teknolojisi, hem çocuklarda verimlilik ve odaklanma konularında performans artışı sağlar hem de sınıflara yeterli taze ve temiz hava sağlanması ile bulaşıcı hastalıkların yayılması en aza indirgenmiş olur.

Havanın kalitesini izleyebilmenizi sağlayan mobil uygulama

Sercair yeni nesil akıllı hava temizleme ve düzenleme cihazı, dışardaki havayı temizleyerek iç mekana getirir. Sercair App ile cihazları takip etmek ve yönetmek çok kolay. Okul yönetimi, toplu cihaz yönetimi sayesinde okullarındaki tüm cihazları aynı anda yönetebilir ve istedikleri her yerde gözlemleyebilirler. 

Veliler de okulun hava kalitesini takip edebilir

Ebeveynler çocuklarının nasıl bir hava soluduğunu istedikleri zaman istedikleri yerde kolayca takip edebilir ve çocuklarının güvenliğinden emin olabilirler.

Kolay montaj, güvenli teknik destek

Sercair yeni nesil akıllı hava temizleme cihazı, 75 cm ile 150cm aralığındaki tüm pencere ölçülerine uygundur. Teknik ekibimiz, okula gelerek cihazların montajını yapar ve ürünü çalışır halde size teslim eder.

Özel tasarım 3 filtre ile güvenli hava temizliği

Sercair’e özel tasarlanmış karbon ve polen filtreleri; gözle görülemeyen tozları, polenleri, küfleri ve bakterileri, kötü kokuları, yemek kokularını, evcil hayvan tüylerini yakalayarak okul, kreş gibi mekanların hava kalitesini artırır. Bu özel filtreleri dilediğiniz zaman kolayca değiştirebilirsiniz.

Sınıf, yemekhane, tuvalet girişlerine el dezenfektan cihazları

Duvara monte otomatik el dezenfektan sprey dağıtıcı, cihaza dokunmaya gerek kalmadan elleri dezenfekte etmeyi sağlar. Güvenli kullanım sunması ve kalitesi sebebiyle çok tercih edilen bu ürün, sınıf girişlerine, yemekhane/kafeterya girişlerine, kütüphane girişlerine ve tuvalet girişlerine konularak okulun her noktasında hijyen ve sterilizasyon sağlar.