Pandemiyle beraber hepimizin daha çok farkına vardığı ve hayati değerini daha iyi kavradığı sterilizasyon konusu, sadece evlerde değil, günümüzün büyük kısmını geçirdiğimiz iş yerlerimizde ve çocuklarımızın gittiği kreş ve okullarda da büyük bir öneme sahip. Peki, artık pek çok yerde kullanımına başlanan el dezenfektan makineleri hangi özelliklere sahip olmalı?

Tüm dünyayı etkisi alan Kovid pandemisi, kişisel hijyen ve el dezenfektanı gibi virüsü önleyici tedbirleri de çok önemli hale getirdi. Uzmanlar, Corona virüsüne karşı öncelikle ellerin normal sabunla sık sık temizlenmesini gerektiğini belirtiyorlar. El yıkama imkanının olmadığı durumlarda ise alkol bazlı el dezenfektanlarını öneren uzmanlar, Kovid-19’un virüs olduğu için antibakteriyel ürünlere yanıt vermediğini, sabun veya alkol bazlı dezenfektan kullanılmasını öneriyorlar. Okullarda, cafe ve restoranlarda, iş yerlerinde, bankalarda, hastanelerde, otellerde kısacası tüm iç mekanlarda önemli bir ihtiyaca dönüşen dezenfektanlar hayatımızın içerisinde önemli bir yer edinmiş durumda. 

En Verimli El Dezenfektan Dispenseri Hangi Özelliklere Sahiptir?

İçine koyduğunuz dezenfektanın kendisi kadar önemli bir diğer konu ise dezenfektan makinesidir. Peki, piyasada pek çok çeşidi olan el dezenfektan makinelerinde dikkat edilmesi gereken noktalar neler?
Öncelikle, el dezenfektan dispenserinin otomatik sprey püskürtücü şeklinde olması şart. Elinizi dezenfekte etmek için makinenin herhangi bir yerine dokunmak, gereksiz bir risk almanıza sebep olur. Sercair el dezenfektan makineleri, temasa gerek olmadan dezenfektanı püskürtür ve size güvenli bir sterilizasyon sağlar. Elinizi, sprey dağıtıcı alanın altına uzattığınızda algılayıcı sensörler harekete geçer ve dezenfektanı püskürtür, böylece ellerinizi kolayca dezenfekte edersiniz.

Kurumunuzda kullanım yoğunluğuna bağlı olarak tercih edeceğiniz otomatik sensörlü el dezenfektan makinesinin büyüklüğü de çok önemli bir detay. Böylece, dezenfektanın sürekliliğinde bir sıkıntı yaşanmaz. Ayrıca çok büyük alanlarda birden fazla noktada el dezenfektan makinesinin bulundurulması operasyonu kolaylaştırır. Örneğin insan yoğunluğunun çok olduğu noktalara büyük hacimli el dezenfektan makineleri konulup, diğer alanlarda daha küçük dezenfektan dispenserleri tercih edilebilir.

Sercair, boyutlarına göre farklı dezenfektan makineleri sunar. Taşınabilir mini otomatik el dezenfektan dispenseri Sercair Vision M, hem kişisel kullanıma hem kurumsal kullanıma uygun bir üründür. Sercair Vision M, örneğin yönetici odalarında, toplantı odalarında veya evlerde kolayca kullanılır ve hızlı sterilizasyon sağlar.

Duvara monte edilerek kullanılan otomatik sensörlü el dezenfektan makinesi Sercair Vision, 1000ml kapasiteye sahip ve küçük mekanlar için yeterlidir, orta yoğunlukta alanlar için ise 1500ml kapasiteye sahip Sercair Blue Care ve büyük alanlar için 2000ml kapasiteye sahip Sercair Blue Care L çok daha kullanışlı bir ürün olacaktır.

Öte yandan, duvara monte edilme imkanı olmayan durumlar için ise mesela bina girişlerinde veya ana kapı girişlerinde stand olarak kullanılan el dezenfektan makineleri iyi bir çözüm sunar. Sercair Vision Tower, kaliteli malzemeden üretilen standıyla, kurumlara itibarlı ve şık bir hijyen imkanı sağlar. Otomatik spreyli el dezenfektan standı Sercair Vision Tower, premium eloksal alüminyumdan üretilmiştir, kırılma riski yoktur, açık alanlarda da kullanılabilir ve taşınabilir biri üründür. Üstelik, standa kurumunuzun logosu basılarak size özel hale getirilmektedir.

Otomatik sensörlü el dezenfektan dispenserlerinin kaliteli malzemeden üretilmiş olduğundan emin olmalısınız yoksa makinenin kırılması, düşmesi, vb. pek çok sıkıntıyla karşılaşmanız mümkün. Ucuz plastikten üretilmiş, kalitesiz, sensörü çok çabuk bozulan makineler, fiyatlarıyla kısa vadede avantajlı gibi görünse de orta vadede soruna sebep olur.

Özetle, kurumunuz için el dezenfektan makinesi alırken dikkat etmeniz gereken başlıca konular; otomatik sensörlü olması, dayanıklı ve kaliteli malzemeden üretilmiş olması yani uzun ömürlü olması, kurumun ölçeğine göre farklı boylarda seçeneklerin olmasıdır. El dezenfektan makinesinin kaliteli olması, sizi her zaman kazançlı çıkarır.